Dodatkowe ogrzewanie na zimę - co warto wybrać
Dodatkowe ogrzewanie na zimę - co warto wybrać

Dodatkowe ogrzewanie na zimę – co warto wybrać

3 listopada 2022
0 Komentarze

Wiosna, lato, jesień to dość przyjemne pory roku. Kiedy jednak przychodzi zima, pojawiają się problemy. Najgorsza jest niska temperatura powietrza i opady śniegu. Kierowcy marzą o tym, aby wnętrze ich samochodu nie było bardzo zimne i nieprzyjemne. Nie dość, że takie odczucia są niekomfortowe, to jeszcze można się rozchorować. Skrobanie szyb to okropne doświadczenie. Nie każdy może zostawić samochód w ogrzewanym garażu. Czasem trzeba postawić go pod blokiem, na ulicy lub gdzieś na parkingu, na dłużej. Co wtedy zrobić? Na szczęście istnieje ogrzewanie postojowe, które wydaje się idealnym rozwiązaniem!

Czy ogrzewanie postojowe to dobry pomysł?

Ogrzewanie postojowe jest wśród kierowców nazywane webasto, nazwa ta pochodzi od producenta, który jest najbardziej znany w branży. Nie zawsze takie ogrzewanie jest zawarte w modelu podstawowym auta, ale można o to dopytać przy zakupie. Z pewnością sprzedawca udzieli wszystkich ważnych informacji.

Różne rodzaje ogrzewania postojowego

Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat ogrzewania wodnego. To dość stary pomysł, sięga początków XX stulecia. Agregat montowany jest pod maską, na skutek podgrzania płynu podwyższa się też temperatura silnika. Ciepło rozchodzi się po kabinie samochodu. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że nie tylko osoba przebywająca w aucie odczuwa ciepło, ale też samochód łatwiej jest uruchomić, bo silnik nie jest zimny. Nie ma problemu ze skrobaniem szyb. Warto dodać, że korzystanie z tego pomysłu nie będzie skutkowało większymi kosztami eksploatacji auta. Jeśli samochód się nagrzeje, potem zużyje mniej benzyny.

Programator – czy jest niezbędny?

Jak powszechnie wiadomo, elektronika niesamowicie ułatwia ludziom życie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń, które wystarczy właściwie zaprogramować, aby później nie martwić się o ich prawidłowe działanie. Programator do ogrzewania postojowego można ustawić tak, aby uruchomił sprzęt o konkretnej porze. Można również znaleźć w sklepach zestawy zawierające pilot bądź działające z aplikacją na telefon. W tej sytuacji nie trzeba wiedzieć z wyprzedzeniem, o której włączyć ogrzewanie, można zrobić to w czasie rzeczywistym.

Cena ogrzewania wodnego postojowego

Dla wielu ludzi najważniejsze są koszty, szczególnie w dobie inflacji. Ile kosztuje ogrzewanie postojowe i czy każdy kierowca może pozwolić sobie na taki wydatek? Ceny wahają się od 6 do 10 tysięcy złotych. Proces montażu nie należy do łatwych. W warsztacie trzeba znaleźć zaufanego eksperta, z dużą wiedzą i doświadczeniem. Cena oczywiście zależy od kilku czynników, między innymi od marki i rocznika samochodu, lecz także od wielkości miasta i renomy fachowca. Na pewno jednak nie warto szukać oszczędności na tej usłudze. Tutaj zarówno sprzęt musi być najwyższej jakości, jak i nie wolno oszczędzać na umiejętnościach osoby odpowiedzialnej za montaż.

Każdy, kto poszukuje samochodu i nie chce żadnych niespodzianek, powinien zapoznać się z ofertą www.auto.cls.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cieszymy się, że trafiłeś na naszą stronę internetową z samochodami dostępnymi od ręki. Proponujemy samochody nowe i używane. Jesteśmy obecni na rynku już od 20 lat. W tym czasie obsłużyliśmy już ponad 30 000 zadowolonych klientów.
Copyright © 2022 CLS. Wszelkie prawa zastrzeżone