Nowy Arteon i Arteon Shooting Brake już dostępne do zamawiania
Nowy Arteon i Arteon Shooting Brake już dostępne do zamawiania

Nowy Arteon i Arteon Shooting Brake już dostępne do zamawiania

7 stycznia 2021
0 Komentarze
  • aktualnie dostępne w sprzedaży są trzy jednostki napędowe (2 benzynowe i 1 turbodiesel) o mocy od 150 do 272 KM, Arteon z najmocniejszymi silnikami seryjnie jest wyposażony w 7-biegową dwusprzęgłową przekładnię i w napęd na cztery koła 4MOTION
  • w późniejszym terminie ofertę wersji silnikowych uzupełnią m.in (po raz pierwszy dostępne do Arteona): odmiana z hybrydowym zespołem napędowym typu plug-in o mocy 218 KM oraz topowy model z serii R napędzany silnikiem o mocy aż 320 KM
  • do wyboru są trzy poziomy wyposażenia – Essence, Elegance i R-Line, 4 rodzaje tapicerki, 9 kolorów nadwozia i 12 wzorów obręczy kół, w tym 3 aż 20-calowe

Można już zamawiać nowego Arteona oraz Arteona Shooting Brake. Cennik modelu otwiera Arteon z silnikiem 2.0 TSI 190 KM w wersji Essence dostępy od 158 390 zł. Aktualnie dostępne w sprzedaży są trzy jednostki napędowe (2 benzynowe i 1 turbodiesel) o mocy od 150 do 272 KM. Arteon i Arteon Shooting Brake w późniejszym okresie będą oferowane także z silnikami TSI o mocy 110 kW (150 KM) oraz TDI o mocy 147 kW (200 KM). Bogate wyposażenie seryjne wersji podstawowej obejmuje m.in. system monitorowania przestrzeni przed autem z funkcjami wykrywania pieszych na jezdni i awaryjnego hamowania w mieście; aktywny tempomat do prędkości 210 km/h, który uwzględnia dane z systemu nawigacji; system monitorujący zmęczenie kierowcy; trzystrefową automatyczną klimatyzację; cyfrowe zegary; światła z przodu i z tyłu wykonane w technologii LED czy asystenta świateł drogowych.

Stylistyka przedniej części nadwozia Arteona jest awangardowa i wyrazista – z jednej strony samochód wygląda jak elegancka limuzyna, z drugiej jak dynamiczne auto sportowe. Efekt ten osiągnięto poprzez zastosowanie długiej i szerokiej pokrywy silnika oraz dominującej osłony chłodnicy łączącej się z LED-owymi reflektorami. Design całego auta jest rozwinięciem stylistyki przedniej części nadwozia. O stylistycznym potencjale Arteona mogą świadczyć profile obydwu wersji nadwoziowych. W stylistyce aut widzianych z boku można wyróżnić dwa główne obszary – pod charakterystycznym przetłoczeniem biegnącym wzdłuż całego nadwozia oraz dach. Poniżej przetłoczenia karoserie obydwu aut prawie nie różnią się od siebie. Znaczne różnice – od środkowych słupków dachowych – widać w kształcie dachu i linii okien. Gdy Arteona i Arteona Shooting Brake ogląda się z tyłu widać, że obydwie wersje różnią się powyżej lamp i nad charakterystycznym głębokim przetłoczeniem nadwozia. W fastbacku tył ma elegancki opływowy kształt samochodów w stylu coupé, w wersji Shooting Brake wyróżnia się przede wszystkim dynamiką.

Arteon i Arteon Shooting Brake dostępne są z szerokim wachlarzem dostępnych opcjonalnie rozwiązań. Do wyboru są, między innymi, przyciemniane szyby (tylna oraz boczne tylne) w pakiecie z dźwiękoszczelnymi szybami bocznymi przednimi i z dodatkowym wytłumieniem wnętrza. Flagową limuzynę Volkswagena można wyposażyć w bezprzewodowo podgrzewaną przednią szybę, która odbija promienie podczerwone oraz Active Lighting System, czyli reflektory LED z Dynamic Light Assist. Pakiet obejmuje światła dzienne, mijania i drogowe w technologii LED, automatyczną regulację zasięgu reflektorów, dynamiczne doświetlanie zakrętów z funkcją przewidywania profilu drogi na podstawie danych z nawigacji oraz kamery, spryskiwacze reflektorów, światła na złą pogodę i automatyczne przełączanie ze świateł mijania na drogowe i odwrotnie. Do odmian Elegance i R-Line są oferowane nawet 20-calowe obręcze kół z oponami 245/35 za odpowiednio, 4.680 zł i 4.200 zł. 

We wnętrzu obydwu modeli znajduje się nowa, elegancka tablica rozdzielcza dopasowana do ekskluzywnego charakteru Arteona. Do obsługi automatycznej klimatyzacji zastosowano dotykowe pole, to samo rozwiązanie znalazło się na nowej wielofunkcyjnej kierownicy ułatwiając obsługę różnych urządzeń. Nowością jest ponadto możliwość bezprzewodowego korzystania z aplikacji – umożliwia to App Connect Wireless dla Apple CarPlay i Android Auto (Google). Innym nowym urządzeniem we wnętrzu Arteona jest wysokiej klasy 700-watowy system audio firmy Harmann/Kardon opracowany specjalnie do tego modelu, dostępny za 5.840 zł (nie oferowany tylko do podstawowej wersji wyposażenia). Całości dopełnia dostępny na życzenie system stylowego oświetlenia wnętrza z 30 kolorami światła do wyboru (standard dla wersji R-Line).  Podświetlane są dekoracyjne panele na tablicy rozdzielczej i drzwiach – światło pełni tu stylową rolę, jaką do niedawna spełniał chrom. Kabinę Arteona można wyposażyć w wygodne fotele ergoComfort: zależnie od preferencji mogą być one klimatyzowane, elektrycznie regulowane, z funkcją pamięci i masażu po stronie kierowcy. W skład Pakietu Design Plus, oprócz stylowego podświetlenia kabiny, wchodzą szklany panoramiczny dach, przyciemniane szyby (tylna i boczne tylne) oraz dodatkowe oświetlenie w drzwiach z przodu.

Pełną ofertę samochodów z rabatem marki Volkswagen, można znaleźć.

Źródło: Volkswagen.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cieszymy się, że trafiłeś na naszą stronę internetową z samochodami dostępnymi od ręki. Proponujemy samochody nowe i używane. Jesteśmy obecni na rynku już od 20 lat. W tym czasie obsłużyliśmy już ponad 30 000 zadowolonych klientów.
Copyright © 2022 CLS. Wszelkie prawa zastrzeżone