Oto sygnały po których poznasz, że nadeszła już najwyższa pora na zmianę samochodu na nowszy.
Oto sygnały po których poznasz, że nadeszła już najwyższa pora na zmianę samochodu na nowszy.

Oto sygnały po których poznasz, że nadeszła już najwyższa pora na zmianę samochodu na nowszy.

23 czerwca 2021
0 Komentarze

Nawet w przypadku zakupu nowego samochodu prosto z salonu kiedyś konieczna stanie się jego wymiana. Jeśli środki finansowe na to pozwalają, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić pojazd na nowszy, bardziej zaawansowany technologicznie, z ładniejszą karoserią i niesprawiający żadnych problemów. Auta wymienia się ze względów praktycznych, technicznych, często też wizerunkowych. Wybór jest ogromny, wobec czego aż trudno zdecydować się na konkretny model. Niektóre osoby przywiązują się do swojego czterokołowca, nie chcą go zmieniać ze względu na sentyment do niego. Są jednak pewne sygnały skłaniające do rozejrzenia się za nowszym pojazdem.

Czy to już czas na zmianę samochodu?

Jedni zmieniają samochody jak przysłowiowe rękawiczki, inni jeżdżą tym samym autem przez wiele lat i decydują się na wymianę dopiero w momencie poważnej awarii i braku opłacalności naprawy. Samochód jest jak skarbonka i to bez dna, nie brakuje kosztów stałych dotyczących np. paliwa czy przeglądu technicznego, ubezpieczenia, wymiany ogumienia. Każda wizyta w warsztacie samochodowym kończy się zubożeniem portfela w mniejszym lub większym stopniu. Jeśli jednak naprawy i awarie stają się coraz częstsze, czas najwyższy zastanowić się wymianą auta na nowsze. Nierzadko okazuje się, szczególnie w przypadku starszych pojazdów, że korzystniejsza będzie sprzedaż auta i zakup innego. Od kilkuletniego samochodu nie należy oczekiwać bezawaryjności, w każdej chwili może się coś zepsuć. Usterki mechaniczne to jedno, ale dochodzi do tego jeszcze korozja. Niektórzy diagności nie chcą podbić pieczątki w dowodzie rejestracyjnym ze względu na to, że auto nie spełnia jakichś wymogów i właściciel musi najpierw oddać auto do mechanika. Każda awaria samochodu jest problematyczna, szczególnie jeśli nie ma się drugiego pojazdu na czas oczekiwania na naprawę. Niestety nie każdy warsztat samochodowy jest w stanie od ręki zająć się zepsutym samochodem, może być też konieczne sprowadzenie odpowiednich i drogich części, aby można było w ogóle mówić o pozbyciu się usterki.

Pora pożegnać się z przestarzałym autem

Starsze modele samochodów nierzadko wymagają wezwania lawety, bo nie można nawet dojechać nimi do najbliższego serwisu. Jeśli więc auto psuje się coraz częściej, to w celu zaoszczędzenia czasu i pieniędzy lepiej będzie rozejrzeć się za nowszym. Trzeba też mieć na uwadze to, że przestarzałe samochody nie zapewniają już optymalnego poziomu bezpieczeństwa, które jest kluczowe. Wystarczy, że dojdzie do kolizji małego auta z większym i ciężkim pojazdem, a pierwsze ulegnie poważnym uszkodzeniom i może nadawać się tylko do kasacji. W nowszych autach standardem są już poduszki powietrzne, fotele wyposażone w zagłówki chroniące szyję przed urazami podczas wypadku itd. Można też liczyć na szereg dodatkowych zabezpieczeń: kontrola trakcji, stabilizator toru jazdy podczas poślizgu, rozmaite czujniki czy asystent hamowania awaryjnego. Nowsze auta oferują wielorakie udogodnienia typu nawigacja, moduł Bluetooth do zdalnej łączności z urządzeniami mobilnymi, automatyczna skrzynia biegów. Mniejsze spalanie i ekologia również zachęcają do wymiany samochodu na nowszy.

Sprawdź teraz naszą ofertę na samochody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cieszymy się, że trafiłeś na naszą stronę internetową z samochodami dostępnymi od ręki. Proponujemy samochody nowe i używane. Jesteśmy obecni na rynku już od 20 lat. W tym czasie obsłużyliśmy już ponad 30 000 zadowolonych klientów.
Copyright © 2022 CLS. Wszelkie prawa zastrzeżone