SAM SPRAWDŹ AUTO UŻYWANE PRZED ZAKUPEM
SAM SPRAWDŹ AUTO UŻYWANE PRZED ZAKUPEM

SAM SPRAWDŹ AUTO UŻYWANE PRZED ZAKUPEM

7 stycznia 2021
0 Komentarze

Sam sprawdź auto używane przed zakupem

kolejna odsłona poradnika kierowcy:

co zrobić, aby… się nie przejechać

Sam sprawdź auto używane przed zakupem, jeśli znasz się na samochodach.

Oszczędzisz pieniądze na wynajęciu profesjonalnego warsztatu i osobiście zadbasz, aby na przyszłym zakupie się… nie przejechać.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ściągą dla przyszłych właścicieli samochodów używanych.

„Sam sprawdź auto używane przed zakupem” to dla wszystkich miłośników motoryzacji kolejne wyzwanie, z którym mierzą się przy okazji zakupu.

Jeśli więc jesteś pasjonatem tematu i lubisz podłubać pod maską, to sprawdzenie auta używanego nie powinno Ci przysporzyć większych problemów.

Część trzecia poradnika – „sam sprawdź auto używane przed zakupem”

Punkt 1 – ogólny wygląd samochodu i dokumenty

Skoro – jak już wspomnieliśmy – należysz do osób, które czynnie interesują się samochodami i mają zielone pojęcie o ich budowie, z pewnością będziesz chciał sam sprawdzić auto, które znalazłeś. W tym celu rozpisz sobie wszystkie punkty, przygotuj listę i możesz zaczynać.

My przygotowaliśmy dla Ciebie taką krótką listę, dzięki której odhaczysz wszystkie najważniejsze punkty podczas sprawdzania samochodu używanego.

W tej części zajmiemy się tylko wyglądem zewnętrznym i dokumentami. W następnym wpisie zajrzymy pod maskę i pod auto.

  • sam sprawdź auto używane przed zakupem – wygląd samochodu z zewnątrz.Oglądając zdjęcia samochodu jeszcze w ogłoszeniu, z pewnością dokładnie sprawdziłeś informację na temat ewentualnych wad, uszkodzeń czy rys na karoserii i lakierze. Wiesz zapewne, że samochód używany wystawiany na sprzedaż nie zawsze będzie w stanie idealnym. A już na pewno nie spodziewaj się takiego stanu przy pojazdach mocno wiekowych i z dużym przebiegiem. Czego jednak powinieneś oczekiwać od sprzedawcy to rzetelnej informacji na temat uszkodzeń, odprysków, rys czy wgnieceń. Jeśli stosujesz się do zasady „sam sprawdzasz auto używane przed zakupem” i informacje z ogłoszenia (i ze zdjęć) zgadzają się z tym, co widzisz na żywo – to dobrze.
    • Podczas sprawdzania skorzystaj z miernika lakieru, obejrzyj dokładnie spasowanie blach, stan karoserii. Sprawdź uważnie wszystkie światła, ich wypoziomowanie. Zobacz, czy lusterka boczne są całe i – jeśli mają ustawienia elektryczne – czy te ustawienia działają. Sprawdź dokładnie, czy drzwi prawidłowo się zamykają oraz czy dobrze się wpasowują w bryłę auta. Zwróć też uwagę na ogólny wygląd samochodu. Gdy auto jest wysprzątane, dokładnie umyte i wszelkie uszkodzenia zostały opisane / wyjaśnione, to przejdź do następnych etapów. Jeśli natomiast sprzedawca ukrył w ogłoszeniu informację o ewentualnych naprawach, poprawkach, lakierowaniu lub zataił w ogłoszeniu istnienie nienaprawionych i niezabezpieczonych rys czy uszkodzeń – daj sobie spokój i skontaktuj się z następnym sprzedawcą.
  • sam sprawdź auto używane przed zakupem – wygląd samochodu wewnątrz.Możesz zacząć na przykład od foteli, tapicerki, stanu obicia bagażnika. czyli od tego, co widać od razu po otwarciu samochodu. Przy zakupie auta używanego, który jeździ po drogach od dekady czy kilkunastu lat, zwróć uwagę na stan techniczny wnętrza pojazdu. Jeśli sprzedawca poinformuje o wprowadzonych zmianach w wyposażenia, np. o wymianie foteli, obicia w bagażniku zmianie tapicerki, to w porządku. Jeśli gołym okiem stwierdzasz, że auto przeszło lifting, a sprzedawca udaje, że nie wie, o czym mówisz – daj sobie spokój z zakupem. Z drugiej strony – przy mocno wiekowym aucie – idealny stan wnętrza pojazdu powinien wzbudzić Twoje wątpliwości. No, chyba, że otrzymasz czarno na białym informację o wszystkich zmianach, poprawkach, wymienionych okładzinach oraz usprawnieniach i jesteś w stanie je zaakceptować.
    • Następnie przyjrzyj się desce rozdzielczej, gałce zmiany biegów i kierownicy. Po raz kolejny – możesz spotkać się z elementami zadbanymi, czystymi, bez luzów, przetarć, czy pęknięć. Jeśli auto jest stosunkowo młode, to zapewne właściciel dbał o swój samochód i nie widać na nim śladów użytkowania. Jeśli auto używane ma już swoje lata i swoje przejechał, to generalnie: wnętrze powinno być zadbane, ale także i wysłużone lub przynajmniej winno nosić ślady użytkowania przez kierowcę lub pasażerów. W przypadku braku informacji na temat wymiany i podejrzanie zbyt dobrego stanu wnętrza samochodu w stosunku do jego wieku, odpuść. Tego kwiatu pół światu.
  • sam sprawdź auto używane przed zakupem – przebieg i dokumentacja pojazdu.Ogólnie sprawdzenie samochodu używanego przed zakupem zaczynamy często od czterech rzeczy. W ogłoszeniu sprawdzamy najpierw: cenę, wygląd i przebieg, a potem rocznik. To cztery pierwsze pola, na które pada nasz wzrok podczas przeglądania portali z ogłoszeniami. Dopiero później sprawdzamy resztę. Następnie na żywo weryfikujemy to, co już widzieliśmy z informacjami, które podaje sprzedawca i z tym, co widzimy przed sobą. Z pewnością możesz darować sobie sprzedawcę, który nie przedstawi Ci żadnych dokumentów pojazdu lub przedstawi je niekompletne. Sam przebieg pojazdu możesz sprawdzić po jego nr VIN. Przekręcone liczniki to wciąż zmora sprawdzających i kupujących używane pojazdy. Na szczęście na rynku nie brakuje samochodów używanych, które można zakupić od ręki.

Kontakt w sprawie finansowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cieszymy się, że trafiłeś na naszą stronę internetową z samochodami dostępnymi od ręki. Proponujemy samochody nowe i używane. Jesteśmy obecni na rynku już od 20 lat. W tym czasie obsłużyliśmy już ponad 30 000 zadowolonych klientów.
Copyright © 2022 CLS. Wszelkie prawa zastrzeżone