Finansowa recepta na poprawę płynności
Finansowa recepta na poprawę płynności

Finansowa recepta na poprawę płynności

Finansowa recepta na poprawę płynności w firmie

Finansowa recepta na poprawę płynności firmy to temat kolejnego wpisu na naszym blogu dla Przedsiębiorców.

Od grudnia ubiegłego roku wszyscy z niepokojem obserwujemy rozrost współczesnej pandemii, jaką jest koronawirus.

Wiemy, że – poza zdrowotnymi konsekwencjami – jej innym, głównym skutkiem jest zamrożenie światowej gospodarki.

Obserwujemy ludzi uwięzionych w mieszkaniach i domach na dobrowolnej – lub przymusowej – kwarantannie. Widzimy, jak reagują rynki na to, co dzieje się dookoła.

Wszyscy zapewne spotkaliśmy się z sytuacją, w której znajoma firma – z powodu odpływu zleceń – musiała ograniczyć lub nawet wstrzymać działalność.

Część z firm musiała zwolnić pracowników, aby móc obniżyć koszty i zachować płynność lub dlatego, że po prostu nie miała możliwości dalszego prowadzenia działalności.

W CLS podjęliśmy nierówną walkę z pandemią. Mamy dla Państwa finansowe wyjście z trudnej sytuacji!

Nasze pomysły opierają się na tym, abyście Wy – pomimo spowolnienia – mogli dalej działać, zarabiać pieniądze i spłacać swoje zobowiązania.

Dlatego proponujemy naszym Klientom upłynnienie środków zamrożonych w majątku firmy.

Wystarczy, że spojrzycie na to, co codziennie wykorzystujecie i sprawdzicie, ile możecie uzyskać przy pomocy prostego procesu refinansowania i odmrożenia środków pieniężnych ukrytych w samochodach czy maszynach.

Propozycje, które przygotował CLS.

W dobie szalejącej pandemii wielu przedsiębiorców szuka odpowiednich rozwiązań, które pomogą przetrzymać czas spowolnienia gospodarczego. Tym z Państwa, którzy chcieliby uzyskać naszą pomoc w temacie, wychodzimy naprzeciw.

Nasi Doradcy mają przygotowane rozwiązania, które – w zależności od sytuacji – można zastosować w Państwa firmie. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

  1. Refinansowanie. Dzięki niemu macie Państwo możliwość otrzymania środków zamrożonych w samochodach lub maszynach. Korzystając z refinansowania, otrzymujecie Państwo środki z banku. Kredyt w refinansowaniu możecie spłacić szybciej, jeśli zauważycie, że zastój mija i ilość zleceń lub sprzedaż w firmie rośnie. Refinansowanie w kredycie może być także świetną propozycją dla osoby fizycznej, która chciałaby odzyskać środki ulokowane w zakupionym przez siebie samochodzie.
  2. Leasing zwrotny. Daje możliwość odblokowania środków poprzez sprzedaż środka trwałego do firmy leasingowej. Korzystając z leasingu zwrotnego wrzucacie wartość maszyny lub samochodu w koszty i obniżycie podstawę opodatkowania.
  3. Pożyczka zwrotna. Pomysł przeznaczony dla tych firm, które nie chcą finansować działalności leasingiem i potrzebują środków finansowych na czas krótszy, niż standardowy leasing. Pożyczkę możecie Państwo spłacić szybciej, jest wygodnym i szybkim sposobem na uwolnienie części środków finansowych ulokowanych w majątku firmy.

Wymierne Korzyści, które wynikają z zastosowanych rozwiązań finansowych od CLS

Krótkie podsumowanie. Możemy z miejsca wymienić przynajmniej pięć korzyści, które nasi Klienci zyskują decydując się na jedno z powyższych rozwiązań finansowych:

  1. Przywrócenie lub utrzymanie płynności finansowej – firma utrzymuje lub odzyskuje zdolność do płacenia zobowiązań i do dalszego prowadzenia działalności.
  2. Uwolnienie środków finansowych ulokowanych w majątku – firma odzyskuje pieniądze, które wcześniej wydała na zakup samochodu, maszyny czy wyposażenia. Może je wydać ponownie na wynagrodzenia, spłatę zobowiązań, zakup materiałów i inne potrzebne operacje.
  3. Utrzymanie zatrudnienia – upłynnienie majątku pozwala na opłacenie wynagrodzeń. Firma nadal korzysta z majątku będącego przedmiotem refinansowania, jednocześnie ma możliwość utrzymania miejsc pracy w czasie zmniejszenia produktywności.
  4. Częściowa lub całkowita spłata innych zobowiązań – firma, dzięki odzyskanym środkom, może spłacić wcześniejsze zobowiązania i poprawić dzięki temu swoją historię kredytową lub po prostu pozamykać zaległe sprawy finansowe.
  5. Dalsze korzystanie ze środków trwałych, które zostały zrefinansowane – firma korzystająca z refinansowania nadal korzysta z majątku, który spieniężyła. Dzięki temu może nadal normalnie funkcjonować i realizować zlecenia lub prowadzić sprzedaż czy produkcję.

Innymi słowy – mamy 18 lat doświadczenia w tworzeniu dla naszych Klientów takich produktów finansowych, które są pewne i dają widoczne profity.

Historia naszej działalności to ponad 30 tysięcy podpisanych umów i zadowolenie Klientów, którzy wracają po kolejne propozycje.

Wiedza naszych doradców sprawdza się w wielu sytuacjach. Nasi Partnerzy finansowi to firmy, które specjalnie dla nas budują konkretne propozycje.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, dlatego wszystkich Państwa zapraszamy do skorzystania z ofert refinansowania, które przedstawiliśmy powyżej.

Kontakt z nami jest możliwy każdego dnia – wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz kontaktowy na naszych stronach internetowych lub na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cieszymy się, że trafiłeś na naszą stronę internetową z samochodami dostępnymi od ręki. Proponujemy samochody nowe i używane. Jesteśmy obecni na rynku już od 20 lat. W tym czasie obsłużyliśmy już ponad 30 000 zadowolonych klientów.
Copyright © 2022 CLS. Wszelkie prawa zastrzeżone