Leasing taxi dla nowej firmy
Leasing taxi dla nowej firmy

Leasing taxi dla nowej firmy

7 stycznia 2021
0 Komentarze

Leasing taxi dla nowej firmy

Leasing taxi dla nowej firmy – czy to możliwe? Według niektórych wystarczy tylko GPS w telefonie lub w aucie i aplikacja, którą pasażer zarezerwuje sobie przejazd. W dobie szalejącego koronawirusa, podobno – aby zostać taksówkarzem nie musisz już mieć w głowie topografii miasta.

Nie ważne jednak, czy masz zamontowany GPS, czy pamiętasz wszystkie uliczki swojego miasta. Najważniejsze to posiadanie sprawnego, wygodnego, zadbanego, a przede wszystkim niezawodnego i bezpiecznego pojazdu.

Taki zakup – zwłaszcza dla kierowców, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w branży taksówkarskiej – bywa kosztowny. Jesteśmy więc przekonani, że, zakładając firmę, kierowcy szukają różnych źródł sfinansowania inwestycji. Jeśli jesteś jednym z nich, dobrze trafiłeś. W Twojej sytuacji warto pomyśleć o leasingu.

Leasing pod taksówkę dla nowootwartej działalności – czy jest możliwy?

Wielu kierowców zastanawia się nad tym, czy leasing taxi dla nowej firmy jest możliwy. Myślą, jakie warunki należy spełnić, by otrzymać takie finansowanie.

Odpowiadamy – leasing samochodu z przeznaczeniem na działalność taksówkarską jak najbardziej jest możliwy, a warunki jego otrzymania omówimy pokrótce poniżej.

Z punktu widzenia analityka w firmie leasingowej – co trzeba zaznaczyć dość wyraźnie – nie powinny istnieć żadne przeszkody, które taką transakcję mogą zablokować przy składaniu zapytania. Oczywiście mówimy tu o firmach leasingowych, które mają w swojej ofercie leasing na taxi.

Przyszły leasingobiorca pojazdu musi jednak liczyć się z kilkoma aspektami i warunkami, które należy spełnić przy leasingu. Przedstawiamy je poniżej:

Leasing na taxi oraz dla kierowców Bolt Uber – 4 ważne kwestie

Pierwsza – biorąc samochód na taxi w leasing operacyjny musimy liczyć się z wykupieniem całego pakietu ubezpieczeń. Nie od dziś wiadomo, że przy samochodach z przeznaczeniem na taksówki ubezpieczenia są droższe, niż przy zwykłych autach. Poza tym – przy leasingu – należy zainwestować nie tylko w samo OC, ale także AC i NNW.

Samo ubezpieczenie w pełnym pakiecie nie dotyczy tylko taksówkarzy i przedsiębiorców zajmujących się zarobkowym przewozem osób. Pełen pakiet ubezpieczeń muszą mieć też inni kierowcy zainteresowani leasingiem pojazdu. Taksówkarze nie są więc wyjątkiem od reguły, choć akurat oni ubezpieczenie mają trochę droższe.

Wniosek: taksówkarz biorący w leasing auto nie jest pokrzywdzony w stosunku do innych branż przymusem wykupienia ubezpieczenia na samochód, bo ten przymus dotyczy wszystkich.

Pod kątem ubezpieczeń – jesteśmy do dyspozycji wszystkich naszych Klientów – nasze oferty zawsze uwzględniają posiadane przez kierowcę zniżki. Doradcy zawsze przygotowują dla Klienta pakiet porównawczy, aby miał swobodę wyboru. Oczywiście nasze ubezpieczenia spełniają warunki leasingu i są akceptowalne przez firmy leasingowe.

Druga – taksówka znacznie szybciej, niż inne pojazdy, traci na wartości. Roczny przebieg aut wykorzystywanych w branży taksówkarskiej jest o wyższy niż aut w innych branżach. Nie ma więc większych szans, by – w przypadku sprzedaży samochodu używanego jako taksówka – uzyskać za niego cenę, która będzie zbliżona do cen aut eksploatowanych jako zwykły środek transportu i z dużo mniejszym przebiegiem.

Trzecia  firma leasingowa może zażądać od nas wyższego wkładu własnego. Oczywiście – każda z firm skupujących auta na taksówki ma swoje procedury w tym zakresie. Jednak w przypadku samochodów nowych dla kierowców z dłuższym stażem taksówkarskim wkład może być obniżany o kilka procent. Jeśli bierzesz więc pod uwagę auto używane z komisu i właśnie otworzyłeś firmę, to wkład własny może wynieść nawet około 20% wartości auta. Nie oznacza to jednak, że nie da się tego obejść sposobem.

Nasz Doradca zaproponuje rozwiązanie, które pomoże Ci rozłożyć płatność opłaty wstępnej tak, by nie była ona przykrą koniecznością.

Kierowca zatem – z naszą pomocą – wyższą wpłatę na pierwsze raty leasingu będzie mógł podzielić i odciążyć budżet.

Leasing auta na taxi dla nowych firm

Nowe firmy, które planują leasing na taxi samochodów w systemie flotowym, decydują się na auta używane. Dzięki temu są w stanie kupić więcej pojazdów na start i rozpocząć działalność z własną flotą aut. Dotyczy to na przykład tych kierowców, którzy będą prowadzić firmę jako partner flotowy korporacji taksówkarskiej lub popularnych w ostatnim czasie firm zajmujących się przewozem osób, czyli Uber oraz Bolt (dawniej: Taxify).

Właściciel – bez względu na to, czy działa jako kierowca Uber, Bolt czy Taxi, musi jednak pamiętać o jednej rzeczy. Decydując się na działalność przewozową i stając się partnerem flotowym – poza wymaganiami leasingodawcy – musi spełniać także wymagania przyszłego partnera biznesowego. Dotyczy to głównie wyglądu i stanu samochodu, który będzie używany w jego flocie.

Dodatkowo:

biorąc pod uwagę zmiany w przepisach (tzw. „Lex Uber” – weszło w życie z dniem 01. stycznia 2020r.), warto zauważyć, że rynek taksówkarski czeka mała rewolucja. W dużym uproszczeniu: przyszli taksówkarze oraz kierowcy Bolta Ubera nie będą zdawali egzaminu z topografii. Będą za to mogli rozliczać swoje kursy w aplikacji mobilnej (brak potrzeby instalacji taksometrów i kas fiskalnych). Do wykonywania zawodu taksówkarza wystarczy opłacona licencja i nowy (lub w miarę młody), sprawny samochód odpowiadający wymaganiom korporacji, z którą współpracują kierowcy. Niezbędnym jest zaświadczenie o niekaralności.

Podsumowując

– samochodem idealnym dla taksówkarza (lub kierowcy Bolta lub Ubera), zawsze będzie auto nowe. Jednak kierowca, który chce wziąć w leasing auto używane wcale nie musi być na straconej pozycji. Przedstawione powyżej warunki udowadniają, że firma chcąca sfinansować leasingiem własny samochód na taxi, jest w stanie sobie poradzić z tematem.

Kierowca zawsze może liczyć na pomoc naszego Doradcy. Przedstawimy nie tylko kalkulacje leasingowe i ubezpieczeniowe, ale także wyjaśnimy wszystkie aspekty związane z leasingiem.

Kontakt:

Nasi Doradcy są do Państwa dyspozycji codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. Mogą Państwo skorzystać z ich pomocy kontaktując się z nimi przez stronę na Facebooku oraz zostawiając swoje dane w formularzu kontaktowym na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze (0)

Cieszymy się, że trafiłeś na naszą stronę internetową z samochodami dostępnymi od ręki. Proponujemy samochody nowe i używane. Jesteśmy obecni na rynku już od 20 lat. W tym czasie obsłużyliśmy już ponad 30 000 zadowolonych klientów.
Copyright © 2022 CLS. Wszelkie prawa zastrzeżone